Play-off Evropské ligy Viktorka Plzeň-K.S.C. Lokeren O.-V 1:0

Název

Popis

Doosan Arena 30.8.2012
Branka: 37. Bakoš. Rozhodčí: Eriksson - Sjöblom, Flink (všichni Švéd.). ŽK: Bakoš, Darida - Taravel. Diváci: 11.711. První zápas: 1:2, postoupila Plzeň.Viktorka úvodní zápas na hřišti belgického soupeře smolně prohrála 1:2,tak v odvetě museli plzeňští fotbalisté zvítězit,aby se sen o postupu do základní skupiny Evropské ligy nerozplynul v kapkách deště,který skrápěl stadion ve Štruncových sadech od začátku utkání.Viktoriáni od samého hvizdu švédského rozhodčího Erikssona zatlačili soupeře na jeho polovinu.Jen za úvodní 4. minuty hry si vypracovali čtyři rohové kopy a obrana Lokerenu se měla co činit.Vytrvalý tlak byl korunován v zasloužené vedení Plzně.V 37.minutě po centru Davida Limberského otevřel skóre utkání hlavičkou slovenský ostrostřelec Marek Bakoš.Po změně stran pokračovala aktivní hra domácích a zejména dravé průniky po pravé straně hřiště v podání Franty Rajtorala měly skončit brankou.Dvakrát jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče golmana Barryho a v poslední příležitosti orazítkoval brankovou konstrukci hostujícího týmu.V samém závěru přečkala Viktorka tlak soupeře,který vyústil v zahrávání několika rohových kopů a mohla vypuknout zasloužená radost z postupu do základní skupiny Evropské ligy.Soupeře se Viktoriáni dozví dnes v pátek 31.8.,kdy proběhne los v